Rubriky
Aktuality EDH 2020

Když nemůžeš, tak přidej

Předat poděkování a dárky vítězům výtvarné soutěže, kterou Asociace TRIGON vyhlašuje v rámci Evropských dnů handicapu, dalo organizátorům letos zabrat. Kvůli nouzovému stavu se za každým z výtvarníků vydali osobně. Téma letošního ročníku Když nemůžeš, tak přidej! jakoby reflektovalo situaci, ale děti se ho i přes náročné podmínky a omezenou školní docházku zhostily skvěle.

V týdnu od 20. do 26. listopadu všechny talentované výtvarníky navštívili zástupci Asociace TRIGON, aby jim předali ceny. Mezi prvními si je převzali autoři skupinové práce Touha je zázrak ze Střední školy a Základní školy, Havířov-Šumbark, autor obrázku Sportovci jsou hvězdy ze Soukromé ZŠ a MŠ, Volgogradská, Ostrava-Zábřeh a dvě autorky z Dětského domova a Školní jídelny v Melči, které vytvořily díla s názvy Hrajeme si spolu a Taky to zvládnu.

Za další vítěznou dvojicí se Olga Rosenbergerová s Evou Srokovou z Asociace TRIGON vypravily do ZŠ Kpt. Vajdy, Ostrava-Zábřeh, kde blahopřály autorům obrázků Děkuji sluníčko a Spolu. Poté zamířily do SŠ, ZŠ a MŠ, Frýdek-Místek, aby předaly ceny za obrázek Srdcař. Dva vítěze soutěže odměnily také v SŠ prof. Zd. Matějčka – za obrázky Když nemůžeš tak přidej víc a Plavecké závody.

A nakonec došlo i na výherní skupinové práce, které do soutěže dorazily ze ZŠ při zdravotnickém zařízení a MŠ při zdravotnickém zařízení Opava. Oba obrázky, které jsou kolektivní prací školní družiny a klubu a kolektivní prací dětského oddělení Psychiatrické nemocnice v Opavě 14A, 14B, se jmenují: Když nemůžeš, tak přidej!