Rubriky
Aktuality EDH 2022

Charitativní kalendář bude slavnostně pokřtěn na Evropských dnech handicapu

Nápad nafotit charitativní kalendář se zrodil v hlavách tří dlouholetých spolupracovníků Asociace TRIGON a mléčného baru NAPROTI Marie Václavkové (PR specialistka), Dušana Zapalače-Gionardiho (designer) a Jiřího Zerzoně (fotograf).

„Se sociálním podnikem NAPROTI děláme už hezkou řádku let a nefotili jsme pro něj poprvé. Pro mě osobně má stále svůj specifický půvab a nádech klasického ‚mlíčňáku’, který si pamatuji ze svého dětství. Vytvořit k jeho desátým narozeninám kalendář na příští rok bylo naprosto spontánní rozhodnutí. Navíc se nikdo z nich nebojí výzev a ty, kteří do oblíbeného ostravského mléčného baru přicházejí, vítají vždy s otevřenou náručí a s nabídkou dobrého jídla a pití. Tohle místo, kde vás obslouží usměvavý personál, si prostě zamilujete,“ říká M. Václavková.

Focení probíhalo za plného provozu během prázdninových dnů, kdy teploty vysoko překračovaly třicítky. Bylo to jedno velké a intenzivní dobrodružství! „Na fotkách zůstalo jen to silné, nic navíc, bez jakéhokoli přikrašlování. Chtěl jsem, aby vyzněly pravdivě a umírněně. Nešlo mi o uměle vytvořenou dokonalost,“ dodává fotograf J. Zerzoň.

Ke spolupráci se s nadšením a kreativitou vrátil i špičkový designer Gionardi. „Obdivuji zápal celého týmu NAPROTI. Jsou pro mě neskutečně inspirativní. A ještě něco, lepší palačinky s domácí marmeládou jsem v životě nejedl,“ směje se.

Všichni protagonisté tohoto počinu, včetně jednatele společnosti MATTECH Petra Pavlíčka, který poskytl finance na tisk kalendáře, se shodují, že několik společných dnů bylo sice velmi náročných, ale zároveň mimořádně hezkých a silných. „Už se těším, až kalendáře předám našim českým i zahraničním partnerům, kteří stejně jako my zaměstnávají lidi se zdravotním onemocněním,“ dodává vedoucí mléčného baru Daniel Kovárik s tím, že peníze získané z prodeje kalendáře zůstanou v NAPROTI a budou použity k nákupu nových sklenic na ovocné koktejly, hrnků na čaj a kávu, talířů na dezerty a dorty či sady nerezových příborů.

Slavnostní křest se uskuteční 4. října 2022 od 18 hodin v sále Brick House v Dolní oblasti Vítkovic na začátku slavnostního večera Evropských dnů handicapu s názvem Křišťálový kamínek. Cena charitativního kalendáře je 350 Kč.