Rubriky
Nezařazené

Evropské dny handicapu zahájila konference a divadlo

 • Konference Syndrom vyhoření – mýtus nebo realita? zahájila 6. října XVI. ročník Evropských dnů handicapu v Ostravě. Sedm desítek účastníků přivítal náměstek primátora Lubomír Pospíšil.
  „Velmi oceňuji, že se v našem městě každoročně konají akce zaměřené na výměnu zkušeností v péči o handicapované občany. Také letošní Evropské dny handicapu vypovídají o mimořádném rozvoji této oblasti,“ říká L. Pospíšil.
  O zkušenostech, jak předejít vyhoření u terénních sociálních pracovníků, hovořil vedoucí lidských zdrojů Konsorcia EPTA Francesco Spoto z Itálie, který apeloval především na vytváření kvalitních podmínek pro samotnou práci těchto lidí, například jim umožnit změnu místa působení a také změnu klienta.
  Vedoucí sociálně vzdělávacího střediska Asociace AFPE Ghislaine Bre z Francie připomenula roli ředitelů jednotlivých organizací. „Vedoucí musí umět naslouchat třeba i drbům a řešit konfliktní situace už v zárodku. Velký důraz kladu vždy na výběr nových zaměstnanců. Naším cílem je najít v týmu rovnováhu,“ dodala G. Bre.
  Ředitelka Asociace TRIGON Olga Rosenbergerová a zároveň organizátorka Evropských dnů handicapu říká: „Zájem o konferenci je dokladem toho, že otázky spojené s vyhořením jsou stále víc aktuální. Proto jsem ráda, že se nám podařilo uspořádat dnešní setkání na toto téma a poslechnout si odborníky z Francie, Itálie a České republiky.“
 • Přítomni na odpoledním workshopu Supervize jako nástroj zvládání syndromu vyhoření si mohli vyzkoušet, zda jsou také oni osobně ohroženi vyhořením. Jak mu úspěšně předejít, jim radila Dagmar Úlehlová ze SPONDEA Brno.
 • V rámci dopoledního programu prvního dne EDH se v Divadle loutek konalo představení My a stigma čas ZŠ Rýmařovská z Bruntálu. „Chtěli jsme ukázat, jak se naše děti dokážou bavit a jak zajímavě tráví svůj volný čas,“ uvedla učitelka Ladislava Zdražilová. Na scéně se představili žáci všech tříd základní i pomocné školy. Hra mapovala období od mamutů přes rytíře v brnění, Karla IV., Marii Terezii, obě světové války, sametovou revoluci až po současnost.Zpracoval:
Mediální zástupce Asociace TRIGON
Vydavatelství X-PRESS s.r.o.