Rubriky
Aktuality EDH 2023

Historii i současnost Francie mají školáci zmapovanou na jedničku 

Školáci ze ZŠ Kpt. Vajdy v Zábřehu, ZŠ Čkalovova a ZŠ Ukrajinská v Porubě, ZŠ Speciální na Těšínské ulici ve Slezské Ostravě a ZŠ Karasova v Mariánských Horách se spolu s kamarády ze slovenské Prievidze, polských Katovic a Ratiboře opět vypravili na cestu po Evropě. Tentokrát virtuálně zamířili do Francie. Své vědomosti a znalosti z historie i současnosti této země si změřili v tradiční soutěži EDH 2023 Co víš o EU?

Cílem soutěže je už šestnáct let nejen rozvoj spolupráce na mezinárodní úrovni, ale především podpora partnerství a sdílení zkušeností mezi školami, kde jsou vzdělávány děti s různými druhy handicapu.

„Soutěžní úkoly děti letos řešily pomocí iPadů. Správné odpovědi doplňovali a přiřazovali v předem připraveném vědomostním kvízu. Ve výtvarné soutěži si jednotlivé týmy vylosovaly významnou osobnost, událost nebo objekt z francouzské historie nebo současnosti, jako jsou Vítězný oblouk, Eiffelova věž, Napoleon, Tour de France apod., ty pak společně ztvárnily. Vznikla velmi zdařilá a realistická díla a pro porotu bylo skutečně náročné sestavit konečné pořadí nejúspěšnějších škol,“ řekl koordinátor soutěže z pořádající ZŠ Kpt. Vajdy Tomáš Jalůvka s tím, že jako odměnu všechna družstva obdržela kromě posilovacích pomůcek do tělesné výchovy také puzzle s Eiffelovou věží, kterou si budou moci společně sestavit v pracovním vyučování.

Vítězné týmy vědomostní soutěže Co víš o EU? 2023:

  1. místo   ZŠ a MŠ Ukrajinská 19, Ostrava-Poruba (ČR)
  2. místo   Szkoła Podstawowa 13, Racibórz (Polsko)
  3. místo   ZŠ Kpt. Vajdy 1a, Ostrava-Jih (ČR)

Ostatní školy skončily na společném na 4. místě.