Rubriky
Nezařazené

JARMARK MĚL VELKÝ ÚSPĚCH

Tradiční prodejní Jarmark přilákal 3. října do dvorany Úřadu městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz stovky Ostravanů. Zájemci si přišli obhlédnout nabídku služeb a pomůcek pro osoby se zdravotním znevýhodněním, ale také nakoupit drobnosti z chráněných dílen a sociálních podniků.

„Letos poprvé můžeme využít těchto nádherných prostor. Navzdory celodennímu dešti panovala na Jarmarku velmi příjemná atmosféra a rozhodně bylo nač se koukat. Největší zájem byl o textilní hračky, keramiku a nejrůznější dekorace. Výtěžek z prodeje využijí zúčastněné organizace k rozvoji svých služeb,“ uvedla organizátorka Jarmarku Eva Vozníčková z Asociace TRIGON.

Mezi vystavovateli nechyběli tradiční účastníci Jarmarku jako Slezská diakonie – BETHEL Karviná nebo Střední škola, Dětský domov a Školní jídelna či Střední škola prof. Zdeňka Matějčka. Prostor dostaly také organizace ABC o.p.s., Asociace rodičů s dětskou mozkovou obrnou a příbuznými onemocněními, Asociace TRIGON, o.p.s., Bruntálská dílna Polárka o.p.s., Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o. s., Kulturní Ostrava z.s. – Mental Café a Oříšek z.s.

Zapojili se rovněž Eurocentrum Ostrava, Europe Direct Ostrava a EURES. Pro příchozí připravili doprovodný program plný zajímavých her a soutěží.PR a mediální zastoupení (pr.edh@seznam.cz)
Marie Václavková, +420 733 529 899 / Karolina Čiklová, +420 604 832 036