Rubriky
Nezařazené

Klienti textilní dílny pletou, šijí a tkají na Evropské dny handicapu

Za dva měsíce bude slavnostně zahájen už 18. ročník Evropských dnů handicapu (EDH). Do Ostravy se sjedou odborníci z celého světa, aby na konferenci, workshopech a mítinku diskutovali o otázkách a problémechsouvisejících s možnostmi zaměstnávání lidí v sociálních službách a jejich profesním uplatnění v neziskových organizacích, ale také o způsobech financování projektů a služeb pro osoby s handicapem. Organizační tým Asociace TRIGON zaznamenává rostoucí zájem o účast na EDH 2010 nejen ze strany expertů a zástupců neziskových organizací a sociálních zařízení, ale do moravskoslezské metropole se už dnes těší i samotní handicapovaní.

Také v textilní dílně Asociace TRIGON je v těchto dnech rušno. Na začátku prázdnin tam dorazila nečekaná zásilka. Nadace OKD vyhlásila sbírku, díky níž klienti této chráněné dílny získali materiál na výrobu originálních hraček, obrázků, koberečků, tašek, prostírání apod.

„Velmi mile nás překvapila pomoc nadace a chceme poděkovat všem, kteří nám do Trigonu poslali látky, klubíčka vlny a přízí i stovky knoflíků a zipů. Textilní továrna, která nás dosud zbytky materiálů zásobovala, přestala fungovat, a my se obávali, že budeme muset činnost textilní dílny utlumit. Děkujeme proto všem lidem z generálního ředitelství OKD, povrchových pracovišť šachet Darkov a Paskov a hlavně iniciátorce sbírky Blance Týřové, ředitelce Nadace OKD,“ říká Olga Rosenbergerová, předsedkyně Asociace TRIGON.

Pletené, šité, tkané a háčkované výrobky klientů textilní dílny budou předány jako upomínka českým a zahraničním hostům na EDH v Ostravě a prodávány rovněž 6. října na Černé louce na Jarmarku EDH 2010, kde budou prezentovat své produkty neziskové organizace z České republiky a Itálie.PR a mediální zastoupení (pr.edh@seznam.cz)
Marie Václavková, +420 733 529 899 / Karolina Čiklová, +420 604 832 036