Rubriky
Nezařazené

KREATIVNÍ DÍLNA

RUMUNY NADCHLA PRÁCE S KERAMICKOU HLÍNOU JAKO PROSTŘEDKEM ARTETERAPIE

Střední škola, Základní škola a Mateřská škola Frýdek-Místek hostila 2. října vzácnou návštěvu. V rámci Evropských dnů handicapu si přijelo prohlédnout její dílny a učebny 6 speciálních pedagogů z Rumunska, úředníci kraje i učitelé rýmařovské umělecké školy. Kreativní dílna, na které se seznámili s příklady dobré praxe terapií ve speciálním školství a vyzkoušeli si jeden druh arteterapie, byla přijata s nadšením.

„S rumunskými kolegy spolupracujeme už delší dobu. Byli jsme se za nimi podívat a navázali velmi dobré vztahy. Protože je zaujaly terapeutické aktivity školy – muzikoterapie, canisterapie, arteterapie a další, připravili jsme pro ně ukázku práce s keramickou hlínou. Všichni dostali zástěry, hlínu, desky, vodu, návod na výrobu jednoduchého anděla a vrhli se do práce,“ popsala čtvrteční dopoledne ředitelka školy Ilja Maloušková. Jak se smíchem dodala, vzniklá dílka byla skutečně originální.

„Práce s hlínou je vynikající formou terapie. Dnes si to ověřili úplně všichni. Byli nadšeni nejen vybavením dílen, ale také vyučováním v naší škole, které si mohli prohlédnout. Nakoukli do třídy, v níž děti pracovaly se dřevem, na hodinu vaření, seznámili se s prací na interaktivní tabuli,“ uvedla I. Maloušková.

Protože převoz keramických andělů do Rumunska by byl komplikovaný, darovali je autoři škole. Na oplátku si každý vybral andílka vytvořeného jejími žáky. Do rumunské Alexandrie tak poputují sošky ze Střední školy, Základní školy a Mateřské školy Frýdek-Místek. Evropské dny handicapu zakončila úspěšná kreativní dílna. Rumunským andělům patří ve frýdecko-místecké škole čestné místo.PR a mediální zastoupení (pr.edh@seznam.cz)
Marie Václavková, +420 733 529 899 / Karolina Čiklová, +420 604 832 036