Rubriky
Aktuality EDH 2021

Největší štěstí očima malých výtvarníků

S mámou a tátou, Babička je moje blaho, Čtyřlístkové květy, Neslyším, ale vidím, Papoušek Ara… Takto pojmenovali své soutěžní obrázky malí výtvarníci z 16 škol a zařízení z celého Moravskoslezského kraje, které letos poslali do soutěže 29. ročníku Evropských dnů handicapu s podtitulem Moje největší štěstí.

Do Asociace TRIGON přišlo 138 prací. Z nich bylo vybráno deset nejzdařilejších, jejichž autorům byly 6. října slavnostně předány v Mléčném baru NAPROTI ceny a dárky Eurocentra Ostrava, vydavatelství Albatros a studia Renáta.

Eva Sroková, jedna z porotkyň, řekla: „Určitě znáte ten pocit, když stojíte před obrazem a nemůžete od něj odtrhnout oči. Něčím vás přitahuje a vyvolává silné emoce, které vás zároveň baví. Když si prohlížím vítězné obrázky, mám přesně tyto pocity. Patřím k těm, kteří malé talenty sledují už řadu let, a mohu říct, že z nich mám radost. Nejsou jen mimořádně kreativní, ale svět vidí pravdivě a bez zbytečných okázalostí, jejich tvorba je hodně barevná a křehká.“

Slavnostní vyhodnocení výtvarné soutěže Moje největší štěstí se neslo v příjemné a přátelské atmosféře, ke které velkou měrou přispělo hudební vystoupení TRIGON Bandu.             

Výstava výtvarných prací dětí a mládeže se speciálními vzdělávacími potřebami je k vidění v Mléčném baru NAPROTI do 31. října.