Rubriky
EDH 2013

SOUTĚŽ „NAŠE EVROPA“

POHÁDKY, ZPĚV I TANEC PŘEDVEDLY DĚTI SPECIÁLNÍCH ŠKOL V SOUTĚŽI NAŠE EVROPA

Poslední akce Evropských dnů handicapu 2013 – vědomostní soutěže dětí se specifickými vzdělávacími potřebami – se v ostravské ZŠ Kpt. Vajdy zúčastnilo 66 žáků polských, českých a slovenských škol. Šestý ročník klání s názvem Naše Evropa, který se konal 11. října, má své vítěze, přesto z Ostravy-Zábřehu neodjížděl nikdo poražený.

„Letos jsme trochu změnili disciplíny a myslím, že jsme udělali dobře. Soutěž byla zábavnější a úžasným způsobem všechny účastníky rozpohybovala,“ řekla zástupkyně ředitele pořádající školy Hana Václavíková.

V první části žákovské týmy řešily znalostní test s deseti otázkami, druhou polovinu vyplnila kulturní vystoupení jednotlivých škol. Děti si připravily zpěv, recitaci, dramatizaci pohádky i povídání o svém městě, historii a lidových krojích. „Nádherné taneční vystoupení předvedli žáci ZŠ Těšínská z Ostravy, naši svěřenci zatančili na filmovou hudbu z Harryho Pottera,“ prozradila H. Václavíková.

„Každý rok zvítězí někdo jiný, takže i letošní pořadí bylo překvapením,“ uvedla zástupkyně ředitele. Hned dvě družstva získala stejný počet bodů. O první místo se tak rozdělily děti ze ZŠ Ukrajinská 19 z Ostravy-Poruby a ZŠ Kpt. Vajdy z Ostravy-Zábřehu. Třetí příčku obsadili chlapci a děvčata ze ZŠ speciální internátní z Prievidze.

Mezinárodní vědomostní soutěž naše Evropa podporuje vzájemné porozumění dětí a učí respektování odlišných kultur a zvyků. Jejím cílem je stírání rozdílů mezi handicapovanými a vytváření lepších podmínek pro jejich integraci v rámci Evropské unie.PR a mediální zastoupení (pr.edh@seznam.cz)
Marie Václavková, +420 733 529 899 / Karolina Čiklová, +420 604 832 036