Rubriky
EDH 2017

SOUTĚŽ PRO DĚTI S HANDICAPEM MÁ POŘÁD ÚSPĚCH A PŘINÁŠÍ RADOST

Už podesáté organizovali pedagogové Základní školy Ostrava-Zábřeh, Kpt. Vajdy 1a, mezinárodní soutěžní klání pro děti a mládež se specifickými potřebami Co víš o EU? S velkým nasazením se do něj zapojili žáci z Polska, Slovenska i České republiky. Čtvrtek 5. října tak ukázal, že co děti nemusejí obsáhnout vědomostně, to snadno doženou nadšením, chutí spolupracovat a obrovskou radostí ze společného času.

„Letošní ústřední téma se opíralo o konferenci Evropských dnů handicapu. Rodina a společně prožité chvíle jsou dětem velmi blízké. Kromě mnoha jiných úkolů je tak čekalo zhotovování vlastního dortu. Oslavy přece do rodin patří,“ uvedla Hana Václavíková, zástupkyně ředitele.

Protože šlo o jubilejní ročník, udělili pořadatelé rovnou tři zlaté medaile. Výkony byly vyrovnané, na stupních vítězů stanuli žáci školy z Katovic a Prievidzy.

„Přátelství mezi dětmi, pedagogy i školami se historií soutěže táhne jako červená nit. U příležitosti 10. ročníku jsme společně zasadili Strom přátelství a spolu s hosty Evropských dnů handicapu vypustili k obloze barevné balonky,“ uzavřela H. Václavíková.


Tisková zpráva v .pdf ke stažení zde.PR a mediální zastoupení (pr.edh@seznam.cz)
Marie Václavková, +420 733 529 899 / Karolina Čiklová, +420 604 832 036