Rubriky
Aktuality EDH 2020

Zdravotní klaun: Křišťálový kamínek nám přinese harmonii, sílu a ochranu

Řady držitelů prestižního ocenění Křišťálový kamínek se v polovině listopadu 2020 rozrostly o pět osobností a jednu organizaci. Dobročinná společnost Zdravotní klaun s národní i mezinárodní působností pomáhá dětským i geriatrickým pacientům procházet procesem léčby s úsměvem. Za dlouholetou, prospěšnou činnost jí poděkovala Asociace TRIGON, která křišťálové sošky předávala už popatnácté.

Z rukou Olgy Rosenbergerové, ředitelky Asociace TRIGON, převzala 19. listopadu Křišťálový kamínek, pamětní list a dort ředitelka Zdravotního klauna. „Moc si vážíme ceny, která se uděluje za dlouhodobou práci v oblasti péče o děti se zdravotním postižením, speciálními potřebami. Je to ocenění pro celou naši organizaci, která v České republice nosí radost již 19 let. Konkrétně na Ostravsku pak působíme hned od počátku našeho vzniku. Těšíme se, že váš křišťál přinese Zdravotnímu klaunovi harmonii, sílu a ochranu,“ řekla Kateřina Slámová Kubešová.

Z důvodu stále trvajícího nouzového stavu se krátké setkání uskutečnilo na Klinice dětského lékařství Fakultní nemocnice Ostrava, a ne jako obvykle během slavnostního večera, který je tradičně součástí Evropských dnů handicapu v Ostravě.

Zdravotních klaunů působí v České republice necelá devadesátka, pravidelně navštěvují 63 nemocnic, 8 domovů pro seniory a 2 hospice. Ani v současné nelehké době nepolevuje organizace ve svém úsilí přinášet radost a dobrou náladu na místa, kde je jich nejvíc potřeba.

„Velmi mě těší, že se nám stále daří dělat to, co je pro Zdravotního klauna posláním, chodit za malými pacienty do nemocnic. Za dodržování přísných hygienických pravidel navštěvujeme hospitalizované děti a jejich rodiče v našich partnerských nemocnicích po celé České republice. Věříme totiž, že v těžké situaci je velkým pomocníkem dobrá nálada. Proto nám dělá radost, že nás nemocnice vnímají jakou svoji nedílnou součást a pohodu můžeme přinášet nejen pacientům, rodičům, ale i velmi vytíženému personálu,“ uvedla K. Slámová Kubešová.