Rubriky
EDH 2019

ZPÍVÁNÍ, TO NÁS NIKDY NEUNAVÍ

Příznivci Asociace TRIGON a účastníci řady jejích akcí znají kapelu TRIGON Band moc dobře. Devítičlenné uskupení vystupuje od roku 2008 na zahradních party, vánočních setkáních, při posezeních s lidmi partnerských organizací i na koncertech pro veřejnost. Ani letošní Evropské dny handicapu se bez autorských písniček TRIGON Bandu neobejdou. Pro oceněné a hosty slavnostního večera EDH Křišťálový kamínek 2019 vystoupí 8. října v Areálu Dolu Hlubina – Brick House (Staré koupelny).

Premiéry se dočkají nové písně skupiny – Zpívání a TRIGON Band song. O text druhé skladby se postarala Kamila Mlčáková, sólová zpěvačka a hráčka na africký buben. „Kapelu mám strašně ráda a vždy jsem si přála napsat vlastní písničku. Trvalo mi to pár měsíců, každý den jsem psala kousek. Chtěla jsem kapele udělat radost. Snad se to povedlo,“ usmívá se Kamilka, jak stálé člence všichni říkají. Zhudebnění se ujal kapelník Jiří Neduha.

TRIGON Band vznikl v rámci služby sociální rehabilitace nabízené Asociací TRIGON. V současné době zahrnuje jeho repertoár 23 songů, ve všech případech autorských. Kapela dosud vystoupila na více než 110 kulturních akcích a vydala 2 CD. Muzikanti se na zkouškách scházejí jednou týdně.

Do konce roku je kromě Křišťálového kamínku můžete slyšet třeba v Lázních Klimkovice, v Astře na vánoční besídce nebo na benefičním koncertu Speciální kouzlo Vánoc. Kromě písní Zpívání a TRIGON Band song zcela jistě zazní populární Brýle růžové, Zahrada, Další pěkný den nebo Sedmikráska.PR a mediální zastoupení (pr.edh@seznam.cz)
Marie Václavková, +420 733 529 899 / Karolina Čiklová, +420 604 832 036