Rubriky
Aktuality EDH 2022

Charitativní kalendář byl pokřtěn čerstvě nadojeným mlékem

Nový kalendář mléčného baru NAPROTI, který byl vydán k 10. výročí vzniku oblíbeného sociálního podniku v centru Ostravy, byl slavnostně pokřtěn během večera Křišťálový kamínek na Evropských dnech handicapu 4. října 2022.

Autorský tým v čele se známým ostravským fotografem Jiřím Zerzoněm si do džbánků před svým vstupem na pódium nechal nalít čerstvě nadojené mléko dovezené z beskydské farmy, aby soubor dvanácti zdařilých fotografií pro rok 2023 řádně pokřtil.

Focení během léta i první oficiální představení kalendáře si všichni náramně užili. Největší radost samozřejmě mají zaměstnanci mléčného baru. „Moje babička se už nemůže dočkat, až jí ho přinesu ukázat. Je zvědavá, jestli mi to na fotce sluší,“ nechal se slyšet bezprostředně po křtu šťastný Marek.

Cena kalendáře je 350 Kč. Peníze získané z jeho prodeje zůstanou v NAPROTI. Sociální podnik je použije k nákupu nových sklenic na ovocné koktejly, čajových a kávových hrnků, talířů na dezerty a dorty i sady nerezových příborů.

Zájemci si mohou přijít charitativní kalendář koupit přímo do mléčného baru Naproti na ulici Kostelní, nebo mohou kontaktovat Lenku Sobkovou z Asociace Trigon na tel. č. 724 360 555, e-mail: lsobkova@asociacetrigon.eu, která objednávku domluví a vyřídí.