Rubriky
Nezařazené

Děti mohou posílat své obrázky až do konce prázdnin

Pierre de Coubertin je autorem myšlenkového pokusu využívat sport a olympijské hry nejen u vrcholovýchsportovců a na krátký čas, ale i u sportovně netalentovaných a na celý život. Sport se podle něj netýká jen závodění a vítězství, ale především hodnot spojených s účastí a spoluprací, s aktivitami přispívajícími ke vzdělávání, výchově a rozvoji jedince, jeho osobnosti a sociálního života. Jeho nejcitovanější výrok: „Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se,“ převzali organizátoři podzimních Evropských dnů handicapu (EDH) v Ostravě a nazvali tak výtvarnou soutěž. Ústředním tématem doprovodného programu letošního už 18. ročníku EDH (4. – 8. října) jsou totiž sportovní aktivity osob s handicapem.

Předsedkyně Asociace TRIGON Olga Rosenbergerová říká: „Zúčastnit se mohou děti a mládež se specifickými problémy a také vzdělávací, sociální a zdravotnická zařízení a organizace, které mohou poslat nejvýše 20 výtvarných prací. Jednotlivec může přihlásit jeden obrázek. Velmi nás těší zájem handicapovaných autorů z celého Moravskoslezského kraje. V asociaci máme už 200 kreseb a přicházejí další. Proto jsme prodloužili termín uzávěrky, a to až do 31. srpna. Nejzajímavější a nejzdařilejší výtvarné práce budou v týdnu konání EDH vystaveny na Černé louce a deset nejlepších obrázků vydražíme v internetové aukci ještě před zahájením mezinárodního setkání. Výtěžek a další hodnotné ceny získají autoři dražených obrázků na slavnostním večeru Křišťálový kamínek 2010.“

V soutěžních podmínkách je uvedeno, že výtvarné práce musí malí výtvarníci opatřit svým jménem a příjmením, věkem a také krátkou charakteristikou autora. „Nezapomínejte připsat kontakt na jednotlivce nebo organizace.Pokud máte zájem zúčastnit se naší soutěže, informujte nás o tom na e-mail: lmareckova@asociacetrigon.eu,“ dodává O. Rosenbergerová.PR a mediální zastoupení (pr.edh@seznam.cz)
Marie Václavková, +420 733 529 899 / Karolina Čiklová, +420 604 832 036