Rubriky
Nezařazené

Co víš o Evropské unii?

Mezinárodní soutěž Co víš o Evropské unii prověřila znalosti žáků z Polska, Slovenska i Česka. Do měření sil se zapojily děti z polských Katovic a Ratiboře, slovenské Prievidzy a domácí týmy z Třince a Ostravy. Soutěž v rámci Evropských dnů handicapu uspořádala 6. října Základní škola Kpt. Vajdy v Ostravě-Zábřehu.

„Akci připravujeme už třetím rokem, a řekla bych, že každý ročník má lepší úroveň, děti bojují opravdu s nadšením,“ řekla ředitelka školy Eva Sroková. Znalosti památek, hlavních měst i třeba významných osobností EU prokazovali žáci se speciálními vzdělávacími potřebami například ve výtvarné části, kdy měli za úkol správně vybarvit vlajky vybraných členských států EU. Nejlépe obstály děti ze ZŠ Třinec, na druhé příčce stanuli žáci z polských Katovic a třetí místo obsadila ostravská ZŠ Ukrajinská.

Podle E. Srokové však konečné pořadí není důležité. Vyhráli totiž všichni. „Děti prokázaly nejen věcné znalosti a výtvarné dovednosti, ale především schopnost spolupráce a zapojení do společnosti. A to je důležitější než jakákoli medaile.“PR a mediální zastoupení (pr.edh@seznam.cz)
Marie Václavková, +420 733 529 899 / Karolina Čiklová, +420 604 832 036