Rubriky
EDH 2019

EDH 2019 NA TÉMA INKLUZE A PSYCHICKÁ ZÁTĚŽ DĚTÍ

Ostrava se už posedmadvacáté stane dějištěm mezinárodního setkání specialistů sociálních, zdravotnických, vzdělávacích a souvisejících služeb. Evropské dny handicapu 2019, které pořádá Asociace TRIGON, se uskuteční ve dnech 7. až 11. října. Letos se bude mluvit o tom, zda je inkluzivní prostředí nastaveno pro všechny děti.

„Téma Evropských dnů handicapu každoročně reaguje na otázky, které našimi obory rezonují. Inkluze je i přes mnoho již uskutečněných debat stále mimořádně aktuální. Proto jsme se rozhodli na ni podívat podrobněji. Ukazuje se totiž, že inkluze dětí se speciálními vzdělávacími potřebami v běžných třídách základních škol je spojena s rostoucí psychickou zátěží a poruchami chování v dětské populaci,“ říká Olga Rosenbergerová, ředitelka Asociace TRIGON.

Diskuzi otevřou mezinárodní konference (7. října, Multifunkční aula Gong) a navazující workshop (8. října, Kavárna U6). Pořadatelé tradičně ocení mimořádné aktivity osobností, které pomáhají lidem s handicapem, a to v rámci večera Křišťálový kamínek (8. října, Areál Dolu Hlubina – Brick
House/Staré koupelny). Chybět nebudou mezinárodní turnaj ve sjednocené kopané (9. října, Sportovní areál Varenská), turnaj v bocci (10. října, Střední škola prof. Zdeňka Matějčka) či vědomostní soutěž (10. října, Základní škola Kpt. Vajdy). V rámci Evropských dnů handicapu 2019 bude také instalována výstava výtvarných prací dětí se znevýhodněním (18. září, Mléčný bar NAPROTI).

Akce jsou veřejnosti přístupné zdarma, vstupenky a podrobné informace lze získat v Asociaci TRIGON u Lenky Sobkové (tel.: 596 910 022, e-mail: lsobkova@asociacetrigon.eu).PR a mediální zastoupení (pr.edh@seznam.cz)
Marie Václavková, +420 733 529 899 / Karolina Čiklová, +420 604 832 036