Rubriky
Nezařazené

DESÁTÝ ROČNÍK TURNAJE VE SJEDNOCENÉ KOPANÉ VYHRÁLI HRÁČI Z TRENČÍNA

Třetí den Evropských dnů handicapu v Ostravě byl veskrze sportovní. Do Sportovního areálu na Varenské ulici se po roce opět sjely týmy fotbalistů s handicapem a jiným znevýhodněním, tentokrát z Polska, Slovenska a České republiky, aby změřily síly už v 10. ročníku turnaje ve sjednocené kopané. „To, co jsme mohli dnes v hale sledovat, je naprosto nevídané. Hráči předváděli na hřišti neuvěřitelnou rychlost, nasazení a hlavně obrovskou radost, “ řekla po skončení posledního zápasu Olga Rosenbergerová, ředitelka Asociace Trigon.

„Na úplném začátku jsem všem fotbalistům popřál hodně úspěchů a řekl jim, ať dbají především na fair play. To je důležité nejen v kopané,“ poznamenal garant turnaje senátor Leopold Sulovský, který pochválil organizátory akce za vynikající přípravu a divákům poděkoval za úžasnou atmosféru. „Potlesk za každý rychlý útok i gól byl pro fotbalisty tou největší podporou,“ dodal.

Turnaj se hraje podle pravidel Unified – s hráči s postižením hrají v každém mužstvu také tzv. partneři bez handicapu. Letos se stala nejlepší partnerkou turnaje fotbalistka Radka Vítková. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Miroslav Chlebničan, nejvíc gólů vstřelil Marcin Legierski a cenu pro nejsympatičtějšího hráče jubilejního ročníku převzal Zdeněk Přibyl.

CELKOVÉ POŘADÍ:

  1. SŠI Trenčín (Slovensko)
  2. ZPSWR Cieszyn (Polsko)
  3. ŠK Habilitas Okoč (Slovensko)
  4. SK Medvědi Ostrava (ČR)
  5. SK Kosatky Havířov (ČR)PR a mediální zastoupení (pr.edh@seznam.cz)
Marie Václavková, +420 733 529 899 / Karolina Čiklová, +420 604 832 036