Rubriky
Aktuality EDH 2020

Fyzioterapeutka Eva Benešová vnímá Křišťálový kamínek jako příležitost poděkovat

Popatnácté v řadě udělovaný Křišťálový kamínek putoval letos také do rukou fyzioterapeutky Evy Benešové. Prestižní ocenění předává v rámci Evropských dnů handicapu výjimečným osobnostem a organizacím Asociace TRIGON.

Slavnostní večer, který ke Křišťálovému kamínku každoročně patřil, tentokrát nahradilo setkání komornější. Všech šest oceněných, včetně Evy Benešové, navštívila kvůli protiepidemickým opatřením ředitelka asociace Olga Rosenbergerová osobně.

Evu Benešovou na ocenění nominovala kolegyně z Domova pro seniory Kamenec, pro nějž fyzioterapeutka pracovala. V návrhu upozornila na její vysokou empatii, vnímavost a citlivost stejně jako na skvělé výsledky při práci se seniory i malými dětmi. Za dlouhodobou práci a obětavou pomoc druhým, za péči o opěrnou soustavu těla, ale také duše svých svěřenců obdržela Eva Benešová Křišťálový kamínek 2020 v kategorii Osobnost. Převzala rovněž pamětní list, dort a kytici.

Na otázku, co pro ni osobně cena znamená, uvedla: „Zklidnění, zpomalení, zakotvení. Děkuji všem, kteří procházejí a prošli mým životem – klientům i kolegům. Jsem šťastná, že mi umožnili získat ocenění, kterého si velmi vážím. Rodině děkuji za trpělivost a podporu, zvláště v době, kdy můj profesní život někdy nabyl vrchu nad osobním. Důležité pro mě je pochopit, co klient potřebuje. A pak, když mu jeho potřebu svými schopnostmi pomáhám naplňovat.“