Rubriky
Nezařazené

SOUTĚŽ „CO VÍŠ O EU?“

DĚTI VĚDÍ O UNII SKUTEČNĚ DOST. POTVRDIL TO OSMÝ ROČNÍK MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽE

Žáci speciálních základních škol Polska, Slovenska i České republiky vyhlížejí každoročně začátek října velmi netrpělivě. Těší se totiž, že stejně jako loni pojedou za kamarády do ostravské základní školy na ulici Kpt. Vajdy. Soutěžní klání s názvem Co víš o EU, které v rámci Evropských dnů handicapu škola pořádá, je totiž i příležitostí k povídání a uzavírání dlouholetých přátelství. Nejinak tomu bylo ve čtvrtek 8. října.

„Tentokrát se k nám sjelo více dětí než loni. Dvanáct čtyřčlenných družstev z Katovic, Ratiboře, Prievidze, Třince a Ostravy pracovalo s tématem Národní tradice. Vědomostní část prověřila jejich znalosti českých, slovenských a polských hrdinů i tradic. V populární výtvarné pasáži měli za úkol vyjádřit pohádkové nebo národní postavy jednotlivých zemí,“ řekla Hana Václavíková, zástupkyně ředitele pořádající školy. Soutěžící podle ní nejvíce bavila práce s tabletem a týmový výtvarný zápal.

Ačkoli na pořadí vůbec nezáleželo, sluší se říct, že celkové první místo vybojovali žáci ZŠ Ostrava- Hrabůvka, U Haldy, druhou příčku obsadily děti ze ZŠ Specjalnych Nr 8 w Katowicach a pomyslná bronzová medaile připadla účastníkům ze Spojené školy internátní v Prievidze.

„Není žádným klišé, že máme vždycky velkou radost z úsměvů a nadšení všech dětí i jejich pedagogů. Okamžitě po vyhlášení výsledků se dožadují příslibu dalšího ročníku. A my jim ho moc rádi dáváme,“ uzavírá H. Václavíková.PR a mediální zastoupení (pr.edh@seznam.cz)
Marie Václavková, +420 733 529 899 / Karolina Čiklová, +420 604 832 036