Rubriky
Nezařazené

VÝTVARNÁ SOUTĚŽ

ČERVENÁ, MODRÁ FIALA… OBRÁZKY HANDICAPOVANÝCH VÝTVARNÍKŮ SKLÍZEJÍ OBDIV

Od jara letošního roku přicházela do Asociace TRIGON výtvarná dílka dětí a mladých lidí s nejrůznějšími typy zdravotního omezení. Soutěž nazvaná Červená, modrá fiala aneb Zpěv a tanec spojují je součástí blížících se Evropských dnů handicapu. Autoři nejzdařilejších prací převezmou ocenění 7. října v divadle Domu kultury města Ostravy. Právě tam se od 18 hodin uskuteční slavnostní večer Křišťálový kamínek.

„Letos se sešlo celkem 143 obrázků z celé České republiky. Vybrat nejzajímavější, nejkrásnější nebo nejbarevnější bylo velmi obtížné. Jako ostatně každý rok,“ řekla ředitelka Asociace TRIGON Olga Rosenbergerová. Na 4. září pozvala odbornou komisi ve složení Hana Navrátilová (speciální pedagožka), Hana Bláhová (Eurocentrum Ostrava), Jana Jílková (Europe Direct Ostrava), Marie Václavková (novinářka), Adolf Horsinka (fotograf). Role předsedy se tradičně ujal ostravský výtvarník Jiří Surůvka.

Soutěže se účastnili autoři ve věku od 4 do 26 let z Frýdku-Místku, Havířova, Fulneku, Krnova, Bruntálu, Opavy, Vítkova i Ústí nad Labem. Samozřejmě nechyběly ani kresby Ostravanů. „Grafiky jsou letos skvělé úplně všechny. Malby mě zase překvapují rafinovanými barevnými kombinacemi,“ netajil nadšení J. Surůvka. Nad původní rámec 10 výherců vybral ještě jednu speciální cenu. Její autor obdrží z rukou výtvarníka obraz s názvem Paleta.

Celkem tedy odborná komise vybrala 10 obrázků, 1 společné dílo a 1 obrázek, který získá speciální cenu předsedy poroty. Jejich majitelé si užijí slavnostní chvíli na pódiu a z rukou partnerů XXIII. ročníku Evropských dnů handicapu převezmou výtvarné pomůcky, kreativní sady a další ceny.

Všechny obrázky budou k vidění 7. října ve vstupním prostoru Domu kultury města Ostravy a poté ve foyer radnice Nového Jičína.PR a mediální zastoupení (pr.edh@seznam.cz)
Marie Václavková, +420 733 529 899 / Karolina Čiklová, +420 604 832 036