Rubriky
EDH 2018

SPORTOVNÍ TURNAJ V BOCCIA 2018

Boccia poprvé a hned s velkým úspěchem.

Sportovní turnaj v boccia, hře připomínající pétanque, byl na program Evropských dnů handicapu zařazen letos poprvé. Nadšení a skvělé výkony, jaké členové všech šesti družstev v tělocvičně Střední školy prof. Zdeňka Matějčka předvedli, dávají tušit, že 4. října 2018 vznikla v Ostravě nová tradice. Šance pro talentované týmy sklidila velký úspěch.

„Boccia je výborná hra pro všechny, bez rozdílu postižení. Rozvíjí koncentraci, schopnost počítat, rozlišit barvy, taktizovat a vzájemně komunikovat. Zároveň má velký náboj, do posledního míčku se téměř neví, kdo zvítězí,“ vypočítává výhody paralympijského sportu garantka a organizátorka turnaje Věra Němečková. První ročník byl podle ní organizačně přiměřeně náročný. Vynaložené úsilí se ale vyplatilo. Účastníci byli nadšeni, vedoucí družstev maximálně spokojeni.

V tělocvičně se sešly ostravské týmy Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením SPMP Žijeme, ABAK – počítadlo, Čtyřlístku – centra pro osoby se zdravotním postižením Ostrava, Střediska pracovní rehabilitace Chachaři Ostrava a dvě družstva postavila hostitelská SŠ prof. Zdeňka Matějčka.

Stupně vítězů nebyly v tomto případě tím nejdůležitějším. Sportovci si mnohem více než výsledky budou pamatovat radost ze hry, společné prožívání napětí a potlesk při každém dobře zahraném míčku. Přesto se sluší zmínit, že první příčku obsadil ABAK – počítadlo, na druhém místě stanuli domácí borci SŠ prof. Zdeňka Matějčka a třetí pozici vybojovali Chachaři Ostrava.

Každý z účastníků převzal z rukou ředitele pořádající školy Radovana Maresze drobné dárky, všichni tři vítězové pak navíc profesionální sadu pro rozhodčí a počítadlo na bocciu.PR a mediální zastoupení (pr.edh@seznam.cz)
Marie Václavková, +420 733 529 899 / Karolina Čiklová, +420 604 832 036