Rubriky
EDH 2018

TURNAJ VE SJEDNOCENÉ KOPANÉ 2018

Fotbalisté ostravského Baníku tleskali hráčům turnaje ve sjednocené kopané.

„To, co dnes předváděli fotbalisté na hřišti, zvedalo diváky doslova ze sedadel a nás neskutečně bavilo pískat všechny zápasy,“ hodnotili výkony bezprostředně po posledním hvizdu rozhodcovské píšťalky oba sudí – Jan Beran a Dušan Přeček, kteří mají za sebou všech devět ročníků mezinárodního turnaje ve sjednocené kopané. „Je to úplně jiné, z kluků čiší neuvěřitelná radost ze hry, jsou mnohem férovější než hráči běžných fotbalových klubů. Klidně přiznají teč, neřešíme žádná divadýlka. Fakt je to úžasná a čistá kopaná,“ dodali spokojeně oba.

Už dnes se těší na příští Evropské dny handicapu a jejich tradiční fotbalovou část. Velkou poklonu přidali organizátorům turnaje z Asociace TRIGON, Čtyřlístku – centra pro osoby se zdravotním postižením Ostrava i dobrovolníkům – studentům z Katedry studií lidského pohybu Pedagogické fakulty Ostravské univerzity.

Diváci fandili 4. října ve sportovním areálu na ul. Varenská všem mužstvům, ale největší podporu z jejich strany měli domácí Medvědi, kteří nakonec získali zcela zaslouženě krásné třetí místo. Druhou příčku obsadil Trenčín (Slovensko) a vítězství si do nedalekého Polska odváží tým Těšína. Poháry, diplomy a další dárky čekaly i na nejlepšího brankáře, kterým se stal ostravský reprezentant Ondřej Šuráb. Martin Hocko z Trenčína byl vyhlášen nejlepším střelcem, největší sympaťačkou Alexandra Círiaová z Okoče a titul nejlepšího partnera (zdravý hráč) patří zlínskému Zdeňku Joklovi.

Ceny a poháry přišli předat šťastným a spokojeným hráčům z Polska, Slovenska a České republiky patron turnaje, senátor a horolezec Leopold Sulovský, a fotbalisté Baníku Ostrava. Společně jim popřáli hodně úspěchů a hlavně pořád stejně široké srdce, které tepe pro tu nejkrásnější hru na světě – pro fotbal.PR a mediální zastoupení (pr.edh@seznam.cz)
Marie Václavková, +420 733 529 899 / Karolina Čiklová, +420 604 832 036