Rubriky
Nezařazené

TURNAJ VE SJEDNOCENÉ KOPANÉ SLAVÍ DESÁTÝ ROČNÍK

Kuráž je dobrá, vytrvalost lepší. Autor slavných bajek La Fontaine dobře věděl, jak těžké je přetavit prvotní nadšení v systematickou a dlouhodobou práci. Organizátorům Mezinárodního fotbalového turnaje ve sjednocené kopané se to každoročně daří. Letos chystají už desátý ročník. Sportovcům z Maďarska, Polska, Slovenska a České republiky mohou přijít fandit milovníci kopané 9. října do haly Sportovního areálu Varenská v Ostravě.

Statistika uplynulých devíti ročníků hovoří jasně: Na palubovce se vystřídalo celkem 9 mužstev z 5 zemí, bylo odehráno 106 zápasů a padlo 410 branek. K nejúspěšnějším týmům patřili dosud borci slovenského ŠZŠI HESCON Trenčín, kteří vybojovali 3 zlaté, 3 stříbrné a 3 bronzové medaile. Následuje mužstvo polského ZPSWR Cieszyn se 4 zlatými a 2 stříbrnými kovy. Domácí SK Medvědi Ostrava se prozatím na stupně vítězů postavili čtyřikrát (1 zlato, 2 stříbra, 1 bronz).

Jakkoli jsou medaile a poháry důležité, pro sportovce s handicapem je mnohem cennější čas, který spolu stráví, zápal, fair play a radost z každého pěkně zahraného míče. „Turnaj se hraje podle pravidel Unified kopané. To znamená, že s fotbalisty s mentálním postižením v každém mužstvu hrají také takzvaní partneři bez handicapu,“ vysvětluje Svatopluk Aniol, garant turnaje a ředitel Čtyřlístku – centra pro osoby se zdravotním postižením Ostrava.

Jaký bude 10. Mezinárodní fotbalový turnaj ve sjednocené kopané? „Věřím, že se opět setkáme se starými dobrými přáteli a zároveň přijedou i nové posily. Palce budu držet úplně všem hráčům. Přeji jim, aby si užili skvělou atmosféru a domů odjížděli spokojení a plní pozitivních dojmů,“ uzavírá S. Aniol.PR a mediální zastoupení (pr.edh@seznam.cz)
Marie Václavková, +420 733 529 899 / Karolina Čiklová, +420 604 832 036