Rubriky
Nezařazené

V SOUTĚŽI CO VÍŠ O EU? ZVÍTĚZILI VŠICHNI

Ostrava, Třinec, Katovice, Ratiboř i Prievidza měly své zastoupení v soutěži Co víš o EU? Během Evropských dnů handicapu ji tradičně pořádá ZŠ Kpt. Vajdy v Ostravě-Zábřehu. Dvanáctý ročník oblíbené akce byl 10. října pro padesátku dětí se specifickými potřebami nejen příležitostí k porovnání znalostí a kreativity, ale také vítanou možností k setkání s kamarády a známými.

Pro letošní ročník zvolili pořadatelé téma NEJ evropských států. Soutěžní klání se jako obvykle skládalo ze dvou disciplín – vědomostní a výtvarné. „Samozřejmě, že výtvarná soutěž nazvaná Den je krásný měla, jak se říká, navrch. Umožnila totiž rozvinout účastníkům fantazii a vložit do ní prožitek a vlastní cítění. Nicméně vědomostní část byla neméně zábavná. I když se v ní všichni museli držet faktů,“ popsala průběh akce zástupkyně ředitele pořádající školy Hana Václavíková.

Přesně 50 žáků z 11 škol České republiky, Polska a Slovenské republiky si společně užilo dopoledne, na které se podle H. Václavíkové mnozí těší celý rok. „Soutěž Co víš o EU? je mezi dětmi skutečně velmi oblíbená. Předcházejí jí totiž přípravy v domovských školách, chystání na cestu, zážitky z autobusu. Žáci si ji spojují s pohodou, legrací, ale zároveň s chvílemi napětí,“ řekla H. Václavíková.

Podle ní ovšem nejsou výsledky tím nejdůležitějším, co klání dětem přináší. Přesto o nich porota vždy velmi pečlivě rozhoduje. Tentokrát se na pomyslnou bednu postavili žáci ZŠ 13 Raciborz, ZŠ Ostrava-Poruba, Čkalovova 942/2 a ZŠ internátní Úzká 2, Prievidza. Výherci obdrželi poháry, všichni soutěžící pak diplomy a věcné ceny.PR a mediální zastoupení (pr.edh@seznam.cz)
Marie Václavková, +420 733 529 899 / Karolina Čiklová, +420 604 832 036