Rubriky
Nezařazené

Výtěžek z internetové aukce získají handicapovaní výtvarníci

Coubertinův slavný výrok „Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se“ se stal ústředním motivem a zároveň názvem výtvarné soutěže, kterou vyhlásila Asociace TRIGON v rámci podzimních Evropských dnů handicapu (EDH) v Ostravě.

Předsedkyně Asociace TRIGON Olga Rosenbergerová připomenula, že obrázky poslaly téměř tři stovky handicapovaných mladých výtvarníků se specifickými problémy a také děti a mládež ze vzdělávacích, sociálních a zdravotnických zařízení a organizací Moravskoslezského kraje. Odborná porota už vybrala deset nejzajímavějších a nejzdařilejších prací, které budou v týdnu od 27. září do 4. října draženy v nejrozšířenější internetové aukci společnosti Aukro, kde je v současné době registrováno více než milion uživatelů. „Aukro nám vyšlo maximálně vstříc a zařadilo aukci soutěžních obrázků mezi takzvané charitativní aukce – tedy naši asociaci nebude tato služba stát ani korunu,“ řekla O. Rosenbergerová. Aukro se zabývá organizací podobných dražeb už od roku 2004, před dvěma roky se s dobročinnými projekty prezentovalo 18 organizací a výtěžek překročil 850 tisíc korun. Výtěžek z aukce v rámci Evropských dnů handicapu 2010 a další hodnotné ceny získají autoři dražených obrázků na slavnostním večeru Křišťálový kamínek 2010.

A kdo si přijde pro odměnu a první „honorář“ na pódium pavilonu A na Černé louce 6. října večer? Předsedkyně poroty Petra Krupíková z katedry výtvarných umění, Fakulty umění Ostravské univerzity jména talentů zatím neprozradila. „Byli jsme příjemně překvapeni nejen počtem soutěžních obrázků, ale také jejich úrovní. Viděli jsme dílka opravdu originální a některá z nich bych si docela ráda pověsila doma na stěnu. Mezi deseti nejlepšími, které jsme poslali do dražby, mám svého favorita. Určitě o něj budu na Aukru bojovat.“

A kdo si přijde pro odměnu a první „honorář“ na pódium pavilonu A na Černé louce 6. října večer? Předsedkyně poroty Petra Krupíková z katedry výtvarných umění, Fakulty umění Ostravské univerzity jména talentů zatím neprozradila. „Byli jsme příjemně překvapeni nejen počtem soutěžních obrázků, ale také jejich úrovní. Viděli jsme dílka opravdu originální a některá z nich bych si docela ráda pověsila doma na stěnu. Mezi deseti nejlepšími, které jsme poslali do dražby, mám svého favorita. Určitě o něj budu na Aukru bojovat.“PR a mediální zastoupení (pr.edh@seznam.cz)
Marie Václavková, +420 733 529 899 / Karolina Čiklová, +420 604 832 036