Rubriky
Aktuality EDH 2021

Výtvarná soutěž Evropských dnů handicapu zná své vítěze

Své největší štěstí ztvárnili talentovaní výtvarníci od 6 do 26 let z 16 škol a organizací Moravskoslezského kraje ve výtvarné soutěži 29. ročníku Evropských dnů handicapu. Odborná komise ze 138 došlých prací vybrala 3. září odpoledne deset nejlepších, z každé kategorie dvě díla. Pro úspěšné autory je připraveno slavnostní vyhodnocení s předáním cen, které se uskuteční 6. října v Mléčném baru NAPROTI v centru Ostravy.

Organizátory mile překvapila vysoká účast i kvalita došlých prací. Během prázdnin byly rozděleny do pěti kategorií obrázky z mateřských, základních a středních škol z Českého Těšína, Bohumína, Krnova, Frýdlantu nad Ostravicí, Havířova, Třince a Ostravy. 

„Výběr byl skutečně těžký. Je patrné, že v pandemickém období téma Moje největší štěstí talentované výtvarníky skutečně oslovilo a výrazně inspirovalo. Dětem a mladým umělcům se podařilo zachytit s velkou dávkou kreativity své pocity plné lásky, spokojenosti, radosti a pohody. Některé z obrázků bych si klidně vzala domů a pověsila na stěnu,“ řekla předsedkyně komise Lenka Fonioková, regionální koordinátorka informačních aktivit o Evropské unii, Úřad vlády ČR.

Nejen jednoduché a přitom silné téma letošní soutěže naznačilo, že vnímání světa dokáže pozitivně ovlivnit právě výtvarné umění. Sice jde o obtížný úkol, ale v soutěži Evropských dnů handicapu 2021 s názvem Moje největší štěstí se to tentokrát beze zbytku podařilo.