Rubriky
Nezařazené

Vždycky dostanou dobrou náladu

Třicet devět žáků se speciálními vzdělávacími potřebami třinácti škol z polských Katovic, Ratiboře, slovenské Prievidze a Moravskoslezského kraje soutěžilo 7. října na Základní škole Kpt. Vajdy v Ostravě-Zábřehu ve znalostech o Evropské unii. Jedenácti až patnáctiletí školáci řešili teoretické i praktické úkoly. „Ve vědomostní části odpovídali na otázky nejen o Evropské unii, ale také o Itálii, Polsku, Slovensku a České republice. Ke každému soutěžnímu tématu děti měly k dispozici názorný materiál,“ říká zástupkyně ředitelky ZŠ Kpt. Vajdy Jarmila Rakusová.

Kromě žáků ze speciálních škol se akce zúčastnili také školáci dvou základních škol. „Při vzájemném zápolení si nikdo ani nevšimnul, že je mezi handicapovanými. Komentáře autorů k výtvarným dílům na téma Moje město byly naprosto úžasné. Třeba kostel, kolem kterého chodí každý den, soutěžící komentovali slovy: Vždycky, když jdeme kolem něj, dostaneme dobrou náladu,“ dodává s úsměvem J. Rakusová.

A vítěz mezinárodní soutěže Co víš o Evropské unii? Tým ze Základní školy Karasova, Ostrava-Mariánské Hory. Blahopřejeme!PR a mediální zastoupení (pr.edh@seznam.cz)
Marie Václavková, +420 733 529 899 / Karolina Čiklová, +420 604 832 036