Rubriky
Nezařazené

Ostrava se stává evropským centrem handicapu

XIX. ročník Evropských dnů handicapu v Ostravě (EDH) se letos koná pod záštitou Evropského parlamentu, Zastoupení Evropské komise v ČR a primátora Ostravy Petra Kajnara od 3. do 7. října.

Týdenní program tohoto mezinárodního projektu je opět zaměřen na spolupráci a výměnu zkušeností našich a zahraničních odborníků v oblasti pomoci osobám s handicapem a integraci postižených do společnosti. Do Ostravy se chystají delegace z Francie, Itálie, Německa, Slovenska, Polska a Estonska.

Odborná část EDH je věnována aktuálním tématům řešeným v kontextu Evropské unie. Výstupy z jednání přispějí nejen ke zvýšení kvality poskytovaných služeb v sociální, zdravotní i vzdělávací oblasti, ale i ke vzniku inovativních projektů s dlouhodobou perspektivou a k navázání kontaktů mezi organizacemi i jednotlivci občanské společnosti.

Evropské dny handicapu budou zahájeny mezinárodním fotbalovým turnajem mládeže a dospělých se znevýhodněním. Tradičním vyvrcholením bude slavnostní večer, na kterém Asociace TRIGON udělí už pošesté prestižní ocenění Křišťálový kamínek. „Naším záměrem je především vyzdvihnout mimořádné aktivity lidí s handicapem a také poděkovat těm, kteří problematice lidí s postižením věnují čas, energii i kus svého života. U příležitosti Evropského roku dobrovolných činností na podporu aktivního občanství oceníme také dobrovolné činnosti jednotlivce a firmy,“ říká ředitelka EDH Olga Rosenbergerová.

Součástí letošního ročníku je rovněž výtvarná soutěž s názvem Zkuste to s námi (dobrovolnictví viděno očima mladých výtvarníků). Odborná komise vyhodnotila 10 nejlepších obrázků, které budou od 25. září do 1. října draženy v rámci charitativní aukce na internetovém portále www.aukro.cz. Autoři získají kromě zajímavých cen také finanční odměnu, odpovídající výsledku licitace.PR a mediální zastoupení (pr.edh@seznam.cz)
Marie Václavková, +420 733 529 899 / Karolina Čiklová, +420 604 832 036