Rubriky
Nezařazené

POLSKÉ MUŽSTVO SI ODVÁŽÍ DOMŮ ZLATO

Zápasy osmého ročníku mezinárodního turnaje ve sjednocené kopané byly strhující. „Hráči vydali ze sebe maximum a byla to i tentokrát skvělá podívaná,“ zhodnotil sportovní den organizátor akce Svatopluk Aniol, ředitel Čtyřlístku – centra pro osoby se zdravotním postižením Ostrava.

Fotbalisty podpořili slavní hráči z FC Baník Ostrava – Dušan Vrťo, bývalý československý fotbalový obránce, který je dnes sportovním ředitelem klubu, a Radek Slončík, známý a úspěšný záložník, v současnosti hlavní trenér sedmnáctiletých Baníkovců.

Týmy z Těšína (Polsko), Zlína (ČR), Trenčína (Slovensko), Okoče (Slovensko), Zsiry (Maďarsko) a domácí ostravské Medvědy přišel podpořit také senátor Leopold Sulovský: „Jsem překvapený, jak se od loňského roku někteří hráči zlepšili. Padaly nádherné góly, které by snesly i televizní vysílání. Výborná technika, rychlý útok, organizovaná obrana a hlavně nadšení ze hry. Tak vypadal fotbal na Evropských dnech handicapu,“ radoval se L. Sulovský.

Zlato si domů odváží polské mužstvo, druhý skončil tým z Trenčína a Maďaři vybojovali třetí místo. Nejlepším brankářem se stal Ján Talába (Trenčín), střelcem Marek Gabzdyl (Polský Těšín). Cenu nejsympatičtějšího hráče převzal Zdeněk Přibyl (Ostrava) a partnerem turnaje (fotbalista bez handicapu) byl vyhlášen Zdeněk Jokl (Zlín).PR a mediální zastoupení (pr.edh@seznam.cz)
Marie Václavková, +420 733 529 899 / Karolina Čiklová, +420 604 832 036