Rubriky
Nezařazené

Vědomostní soutěž

První cena v soutěži Co víš o EU? zůstala doma

Soutěží pro děti a mládež se specifickými problémy pokračovaly Evropské dny handicapu ve středu 5. října. Klání nese už čtvrtým rokem název Co víš o EU? a jeho cílem je podpořit vzájemné porozumění mezi handicapovanými různých národů a kultur.

Ve znalostech o Evropské unii se tentokrát utkala tříčlenná družstva z Polska, Slovenska a České republiky. Podle ředitelky ZŠ Kpt. Vajdy 1a v Ostravě-Zábřehu Evy Srokové, která je pořadatelem soutěže, se náročnost úkolů a témat stále posouvá: „Děti jsou rok od roku šikovnější a rychlejší. Letos nás překvapily nejen svou připraveností, ale také obrovským zápalem, s jakým zadání plnily.“ Úlohy se týkaly oblastí vodstva, platidel a vlajek jednotlivých evropských zemí, ve výtvarném bloku skládali účastníci puzzle, papírové loďky a tvořili postavičky charakterizující předepsanou zemi. Na závěr všechny figurky naložili do velikého plavidla, které se symbolicky vydalo na cestu Evropou.

Na stupně vítězů by se mohlo postavit všech deset družstev, protože rozdíly mezi získanými body byly opravdu minimální. První cena ale nakonec zůstala doma – přišly si pro ni děti ze ZŠ Čkalovova v Ostravě-Porubě, druhé místo patřilo Škole č. 8 z Katovic a třetí příčku obsadila ZŠ Speciální internátní Prievidza.PR a mediální zastoupení (pr.edh@seznam.cz)
Marie Václavková, +420 733 529 899 / Karolina Čiklová, +420 604 832 036