Rubriky
Nezařazené

VYROVNANÉ VÝKONY A VÝBORNÁ ATMOSFÉRA: BOCCIU SI ZAHRÁLO ŠEST TÝMŮ

Do sportovní části Evropských dnů handicapu byl stejně jako loni zařazen Turnaj v bocii nazvaný Hra, kterou zná celý svět. V paralympijské disciplíně se 10. října na palubovce ostravské Střední školy prof. Zdeňka Matějčka utkalo 6 družstev škol a zařízení Moravskoslezského kraje. Druhý ročník přinesl chvíle napětí, ale také spolupráce a radosti.

Zahrát si bocciu, sport podobný pétanque, může naprosto kdokoli, bez ohledu na zdravotní handicap. Proto také patří ke sportům ve světě velice populárním. Zúčastnit se letošního turnaje zatoužilo 37 hráčů. Role pomocníků se zhostilo 46 studentů oboru Sociální činnost pořádající SŠ prof. Zdeňka Matějčka pod vedením 4 pedagogů.

Do tělocvičny dorazily týmy SPMP Ostrava, Abak – počítadlo, Čtyřlístek – centrum pro osoby se zdravotním postižením Ostrava, Chachaři Ostrava – Středisko pracovní rehabilitace, SK Sluníčko a domácí SŠ prof. Zdeňka Matějčka.

„Hráli jsme na třech kurtech v poklidné a přátelské atmosféře. Cílem bylo blíže se poznat s kamarády z jiných zařízení, předat si navzájem zkušenosti, popovídat a hlavně si soutěž sportovně užít. O napětí při hře nebyla nouze, protože výkony družstev byly vyvážené a do poslední chvíle se nevědělo, kdo bude vítězem,“ řekla garantka a organizátorka turnaje Věra Němečková s tím, že každý tým absolvoval 5 zápasů.

Jak turnaj dopadl? Týmy svedly velmi vyrovnané zápasy a o celkovém pořadí tak rozhodoval až rozdíl skóre. Zlato tentokrát zůstalo doma, radovali se z něj hráči SŠ prof. Zdeňka Matějčka. Druhé místo obsadili Chachaři Ostrava – Středisko pracovní rehabilitace a bronz patří SPMP Ostrava.PR a mediální zastoupení (pr.edh@seznam.cz)
Marie Václavková, +420 733 529 899 / Karolina Čiklová, +420 604 832 036